Drogi Turysto,

zapraszamy do Starego Folwarku, który jest położony na Łódzkim Szlaku Konnym. Bez względu na to czy jesteś doświadczonym jeźdźcem, czy zaczynasz stawiać pierwsze kroki w jeździe konnej, a może po prostu chcesz aktywnie i ciekawie spędzić czas, Stary Folwark czeka na Ciebie! U nas znajdziesz szereg atrakcji oraz starannie przygotowaną infrastrukturę dla uprawiania rekreacji i turystyki konnej.

Położenie Starego Folwarku na Szlaku

  • Powiat brzeziński, gmina Brzeziny, nadleśnictwo Brzeziny.
  • Obiekt położony jest w pobliżu drogi samochodowej nr 1 (pomiędzy Brzezinami a Koluszkami) oraz blisko Łódzkiego Szlaku Konnego im. „Hubala” (Pętla wewnętrzna; odcinek 08 Wyskoki – Przanowice).
  • Ośrodek znajduje się na obrzeżach wsi, w jej południowo-wschodniej części, przy samym lesie.

Łódzki Szlak Konny dostarczy Ci końskiej dawki przygody. Zapraszamy!

Końska dawka przygody (2 min)

Najdłuższy w Europie

Łódzki Szlak Konny jest najdłuższą w Europie trasą przeznaczoną dla miłośników turystyki konnej i aktywnej, którego długość liczyła w momencie pierwszego oznakowania trasy 1817 km. Szlak został podzielony na dwie pętle: zewnętrzną – 49 odcinków o łącznej długości 1461 km, wewnętrzną – 12 odcinków o łącznej długości 356 km. Ułatwi Ci to planowanie trasy oraz dostosowanie jej długości do Twoich umiejętności i kondycji.
Z inicjatywy lokalnych ośrodków jazdy konnej szlak wydłużył się o ponad 200 km nowych tras i aktualnie jego długość przekroczyła 2000 km.

Najdłuższy szlak konny w Europie w samym sercu Polski (0:30 min)

Atrakcje turystyczne

Trasa Łódzkiego Szlaku Konnego zapewni Ci dostęp do ponad 200 ośrodków jeździeckich oraz ponad 1000 atrakcji turystycznych na terenie całego województwa łódzkiego. Dzięki temu podróż w siodle pozwoli Ci poznać bogactwo przyrodnicze, kulturalne i historyczne okolicznych terenów.

Turystyka i rekreacja na Łódzkim Szlaku Konnym (0:30 min)

Jeździectwo

Łódzki Szlak Konny oraz baza istniejących ośrodków jeździeckich pozwoli Ci na niezwykłą przygodę z koniem, zarówno w wymiarze rekreacyjnym, turystycznym i sportowym. Bez względu na to, czy zaczynasz przygodę z końmi, czy jesteś profesjonalnym jeźdźcem – szlak umożliwia różne formy spędzania czasu w siodle.

Bezpieczeństwo

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, które funkcjonują w ramach Łódzkiego Szlaku Konnego, zapewnią najwyższy standard bezpieczeństwa podróży. Twoje położenie może być monitorowane dzięki zastosowaniu narzędzi i systemu GPS, a w razie potrzeby informacja o wypadku szybko trafi do okolicznych służb ratunkowych.

Miejsca postojowe

W ramach budowy infrastruktury Łódzkiego Szlaku Konnego na trasie powstało nowych 21 miejsc postojowych. Zostały wyposażone we wszystko to, co niezbędne w czasie postoju i odpoczynku, m.in. koniowiązy, wodopoje i miejsca popasu dla koni, wiaty, toalety.

„Hubal” patronem szlaku

Patronem Łódzkiego Szlaku Konnego jest Henryk Dobrzański ps. Hubal, który wraz ze swym oddziałem wsławił się bohaterską postawą podczas II wojny światowej. Postać ta ściśle łączy się z tradycjami jeździeckimi województwa łódzkiego i tworzy jego historyczną tożsamość.

Innowacyjność

Łódzki Szlak Konny dzięki połączeniu walorów turystycznych województwa łódzkiego i rozbudowanej bazy ośrodków jeździeckich z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznym, infrastrukturą oraz oznakowaniem jest unikatowym produktem turystycznym. Kluczowy jest też jego ponadregionalny charakter, o którym decyduje dobre skomunikowanie z innymi obszarami Polski, a także wielojęzyczność informacji, adresowana do turystów zagranicznych.

Portal Turystyki Aktywnej „W siodle” powstał właśnie z myślą o Tobie. Znajdziesz na nim wszelkie potrzebne Ci informacje oraz łatwo i szybko zaplanujesz swoją wymarzoną podróż. Odwiedź ciekawe miejsca, poznaj lokalną historię i kulturę oraz poczuj bliskość przyrody na najdłuższym szlaku konnym w Europie.

Zobacz informacje o Starym Folwarku na portalu „W siodle”.