Nasza Historia s2
Nasza Historia – s1
Dla Firm – s6
Przyjecia – s1
Dla Firm – s5

Witamy w Starym Folwarku!

Stary Folwark, jak na każdy zabytkowy obiekt architektoniczny przystało posiada kilka, własnych tajemnic. Został wybudowany przez przedstawicieli rodu Shleier w 1888 roku. 
W ślad za nimi swoje letnie rezydencje budowali inni niemieccy fabrykanci. Nieliczne 
z nich przetrwały do dzisiaj i nadal, porośnięte winoroślami, ukryte w wielkich parkach przywołują nostalgię i tworzą niezapomniany klimat dziewiętnastowiecznej kultury.

Jak głosi legenda, w XII wieku czar malowniczych pól, lasów i łąk przyciągnął w tę okolicę braci Janków. Oni to, dali początek miejscowości o uroczej nazwie Tworzyjanki. Znajduje się ona kilkanaście kilometrów od Łodzi i ze względu na swoje centralne położenie jest znakomitym miejscem bazowym dla turystów chcących zwiedzać Polskę i jednocześnie nocować w oazie spokoju.

Tajemniczość Tworzyjanek tworzy przyroda — niezapomniane widoki, cisza i pełen kontakt z naturą. Stąd polnymi drogami, spacerem lub na rowerze można dotrzeć do wspaniałych zabytków przyrody i architektury. Na miłośników historii przy moście tworzyjańskim czekają ruiny starej bożnicy, gdzie przebiegała granica Generalnej Guberni, 
a w Lisowicach — letni pałac córki znanego łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego.

O każdej porze roku Stary Folwark staje się nowym doświadczeniem dla naszych Gości. Wiosną i latem, gęste lasy otaczające Tworzyjanki kuszą bogactwem zwierzyny, jesienią zapachem grzybów oraz świeżych owoców leśnych, zaś zima to okres kuligów i ogniskowych spotkań.

Z tym miejscem wiąże się wiele niezwykłych historii, które chętnie Państwu opowiemy podczas naszego spotkania.

Serdecznie zapraszamy w nasze progi!

Maria i Michał Kropidłowscy
Właściciele Starego Folwarku